Yurtdışı Öğrenci Değişim Programı
Yurtdışı Öğrenci Değişim Programı

Akademik İşbirlikleri kapsamında, Üniversitemiz ve yurtdışında bulunan üniversiteler arasında 2024-2025 akademik yılı güz dönemi için öğrenci değişimi yapılması planlanmaktadır.
İlgili üniversitelere başvurmak isteyen öğrencilerin seçimleri fakülteler/enstitüler tarafından yapılacaktır.

Başvuru koşul ve şartlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Öğrencilerin seçimlerinde 2023-2024 güz dönemi sonunda oluşan genel not ortalamalarının %50 si ve dil puanlarının %50 si alınarak nihai puanları birimlerce hesaplanacaktır. Genel not ortalaması lisans 2.50, lisansüstü için 2,75 baraj olarak belirlenmiştir. 

Değişime katılacak öğrencilere hibe ödemesi yapılmayacaktır. Bu kapsamda seyahat, barınma, yiyecek, sigorta vb. diğer harcamaların tamamını öğrenciler kendileri karşılayacaklardır. Ancak öğrenciler gittikleri üniversitede eğitim ücreti ödemeyecek üniversitemizdeki yükümlülüklerini yerine getireceklerdir.

Kabul belgesi alabilen öğrencilerimiz ders eşleştirmelerini (learning agreement) hazırlayıp birimlerine başvuru yaparak değişime katılabilmeleri ve döndüklerinde ders intibaklarının yapılabilmesi hususunda birim yönetim kurulu kararı alınmasını talep edeceklerdir.

Başvurmak isteyen öğrencilerimizin başvuru taleplerini Haziran ayı sonuna kadar bölüm başkanlığına iletmeleri gerekmektedir.

14 Haziran 2024 Cuma
Toplam 0 görüntüleme